Juventus włączy się do gry o Kane’a?

Harry Kane
Harry Kane fot. Anton Denisov / Sputnik/ Hepta / Sport Pictur

W związku z tym, że pod znakiem zapytania cały czas stoi sytuacja Gonzalo Higuaina z Juventusem FC media we Włoszech zaczynają coraz częściej pisać o ewentualnych wzmocnieniach klubu z Piemontu. Jednym z celów Starej Damy wydaje się Harry Kane.

Czytaj dalej…

W sobotnich przekazach prasowych można było znaleźć informacje, że “Pipita” nie kwapi się do powrotu do Włoch. Higuain nie chce zostawiać w Argentynie swojej mamy, która jest chora na raka.

Co dalej z argentyńskim napastnikiem Juve?

Napastnik Juve w przyszłym tygodniu ma zacząć kolejną 14-dniową kwarantannę, zanim przystąpi do treningów. Niemniej odmowa zawodnika związana z jego z powrotem do Juve może wiązać się z karą grzywny lub po prostu rozwiązaniem kontraktu za porozumieniem stron.

Przypomnijmy,  że obecna umowa Higuaina z Juve obowiązuje do końca czerwca 2021 roku. Jeśli zawodnik rozstałby się z włoskim klubem, to Juventus mógłby zaoszczędzić na takim rozwiązaniu nawet 27 milionów euro, o czym czytamy na łamach La Repubblica.

Kane obierze włoski szlak?

Corriere dello Sport sugeruje natomiast, że aktualni mistrzowie Włoch szukają wzmocnień do ataku. Idealnym kandydatem do gry w Juve jest Anglik Kane, który aktualnie broni barw Tottenhamu Hotspur. 26-latek ma umowę ważną ze stołecznym klubem do końca czerwca 2024 roku. Rynkowa wartość piłkarza szacowana jest na 120 milionów euro.

Za ewentualnym transferem Kane’a do Juve może przemawiać fakt, że Real Madryt według Daily Mail na dobre odpuścił temat pozyskania Anglika, skupiając się na ewentualnej transakcji z udziałem Kyliana Mbappe z Paris Saint-Germain. Tym samym na dzisiaj faworytami do pozyskania Kane’a wydają się Juventus i Man Utd.

Komentarze