Juventus zainteresowany piłkarzem rywala z Serie A

Rodrigo De Paul
Rodrigo De Paul fot. PressFocus

Juventus FC według najnowszych doniesień mediów chce pozyskać Rodriga De Paula z Udinese Calcio. CalcioMercato.com podaje, że na mecz Zebrett z Genoą CFC klub z Piemontu wysłał jednego ze swoich zwiadowców, który miał śledzić mecz w towarzystwie agenta piłkarza Augustina Jimeneza.

Czytaj dalej…

Juventus FC od dłuższego czasu wyraża zainteresowanie zawodnikiem ale ostatecznie do finalizacji transakcji jeszcze nie doszło. Dodajmy, że 26-latek ma kontrakt z klubem z siedzibą na Dacia Arena do końca czerwca 2024 roku.

W trakcie ostatniej letniej sesji transferowej De Paul był bliski przeprowadzki do Leeds United. Ostatecznie beniaminek Premier League nie był w stanie spełnić oczekiwań włoskiego klubu w sprawie sumy odstępnego, oszacowanej na 40 milionów euro.

Wierząc doniesieniom włoskich dziennikarzy, Juve nie planuje pozyskać piłkarzy już w styczniu, a latem przyszłego roku, mając na uwadze niepewną sytuację finansową w związku z pandemią koronawirusa.

Argentyński piłkarz w trakcie kampanii 2020/2021 wystąpił łącznie w ośmiu spotkaniach, notując w nich jedno trafienie i dwie asysty. De Paul, gdyby trafił do teamu z Turynu, to mógłby rywalizować o miejsce w składzie z Westonem McKennie’em, Adrienem Rabiotem, czy Aaronem Ramseyem.

Zawodnik może grać też na lewym skrzydle, gdzie nierzadko na tej pozycji w koszulce Starej Damy grywa Cristiano Ronaldo.

Komentarze