Juventus przygotowuje się na przebudowę

Piłkarze Juventusu
Piłkarze Juventusu fot. Grzegorz Wajda

Najnowsze doniesienia Tuttosport sugerują, że Juventus FC w trakcie letniej sesji transferowej planuje przebudowę drużyny. Wielce prawdopodobne jest, że szeregi teamu z Piemontu pożegnają: Gonzalo Higuain, Federico Bernardeschi, Sami Khedira, Blaise Matuidi, czy Daniele Rugani.

Czytaj dalej…

Na dzisiaj wiadomo, że szeregi Bianconerich wzmocni Artur Melo, z kolei do FC Barcelony dołączy Miralem Pjanić. To nie mają być jednak jedyne ruchy transferowe dotyczące przedstawicieli Serie A.

Rewolucja w Juve?

Wierząc informacjom turyńskiego dziennika celem Juventusu jest znalezienie nowych piłkarzy, pasujących do koncepcji Maurizio Sarriego. Jednocześnie obniżona ma być też średnia wieku drużyny.

Wiele wskazuje na to, że zawodnicy będący aktualnie na wypożyczeniu, czyli Luca Pellegrini i Cristian Romero, zostaną sprzedani lub zostaną wykorzystani przy transakcjach ewentualnych wzmocnień Starej Damy. Niewykluczone, że wymienieni piłkarze byliby uwzględnieni w wymianę zawodników.

Kłopotem w poszukiwaniu nowych klubów Pellegriniego, czy Romero mogą być jednak zarobki tych piłkarzy, którzy rocznie mogą liczyć na mniej więcej milion euro. Dodajmy, że pierwszy aktualnie jest w Cagliari Calcio, a drugi w Genoi CFC.

Komentarze