Juventus przed trudnym wyborem!

Luis Suarez
Luis Suarez fot. Grzegorz Wajda

Juventus tego lata ma opuścić Gonzalo Higuain, co sprawia, że w miejsce Argentyńczyka do teamu z Piemontu trafi najpewniej nowy napastnik. Sternicy Starej Damy rozważają pozyskanie kogoś z dwójki Edin Dzeko-Luis Suarez.

Czytaj dalej…

Juventus według doniesień Sky Sport Italia jest zdecydowany, aby w trakcie trwającej sesji transferowej pozyskać nowego zawodnika do ataku. O tego typu transfer miał zabiegać nowy trener teamu z Turynu – Andrea Pirlo.

Dwie opcje

Kandydatów do wzmocnienia ofensywy Juventusu jest dwóch. Pierwszym jest Bośniak Dzeko, którego atutem jest to, że zna już Serie A. Ponadto napastnik AS Romy byłby dla Juve tańszą opcją. Dzisiaj piłkarz ma spotkać się z przedstawicielami władz Wilków, podają włoscy dziennikarze. W trakcie spotkania zostanie omówiona przyszłość zawodnika.

Innym piłkarzem przymierzanym do Juve jest natomiast Urugwajczyk Suarez. Napastnik FC Barcelony to marka znana na całym świecie, posiadająca niezwykłe doświadczenie na arenie międzynarodowej, w tym w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Reprezentant Urugwaju mógłby też zapewnić mistrzom Serie A określoną sprzedaż koszulek, co zapewniłby zysk Juve.

Każdy wariant ma swoje plusy i minusy

Wygląda na to, że w przypadku Suareza nie byłoby mowy o zapłaceniu klauzuli odstępnego, gdyż wszystko zmierza w tym kierunku, że zawodnik rozwiąże swoją umowę z Barcą za porozumieniem stron. Warto jednak podkreślić, że przy ewentualnym zatrudnieniu piłkarza przez włoski klub kłopotem mogłyby być jego apanaże, gdyż Suarez w Dumie Katalonii inkasuje rocznie 12 milionów euro. Dla porównania Dzeko w Romie może liczyć na pięć milionów euro.

Kolejną różnicą między Urugwajczykiem a reprezentantem Bośni i Hercegowiny jest to, że Suarez jest o rok młodszy od napastnika Romy. Hiszpańskie gazety AS i Sport zdążyły już poinformować, że zawodnik zaczął rozmowy z Juventusem w sprawie ewentualnego transferu.

Komentarze