Juventus potwierdził odejście Higuaina

Gonzalo Higuain
Gonzalo Higuain fot. Grzegorz Wajda

Juventus oficjalnie poinformował o rozwiązaniu za porozumieniem stron kontraktu z Gonzalo Higuainem. Tym samym Argentyńczyk definitywnie żegna się ze Starą Damą, do której trafił latem 2016 roku.

Czytaj dalej…

Klub w oficjalnym komunikacie poinformował również, że rozstanie z Higuainem będzie miało negatywny wpływ na finanse klubu. Rozwiązanie umowy z doświadczonym napastnikiem wygeneruje bowiem stratę w wysokości 18,3 miliona euro w bilansie za sezon 2019/20.

Dotychczasowa umowa 32-letniego zawodnika, który swoją karierę prawdopodobnie będzie kontynuował w występującym w MLS Interze Miami, miała obowiązywać do czerwca 2021 roku.

Europejska kariera Higuaina

Argentyńczyk do Europy został sprowadzony przez Real Madryt, który na początku 2007 roku zdecydował się zapłacić za niego 12 milionów euro River Plate. W zespole z Santiago Bernabeu Higuain spędził ponad sześć lat, rozgrywając w jego barwach 190 spotkań i zdobywając 107 bramek w La Liga.

W połowie 2013 roku przeniósł się za 39 milionów euro do Napoli, które po trzech latach sprzedało go za 90 milionów euro do Juventusu, którego zawodnikiem był do dziś. W międzyczasie, sezon 2018/19 spędził na wypożyczeniach w Milanie i londyńskiej Chelsea. W Serie A wystąpił 224 razy, strzelając 125 bramek. Do tego dołożył pięć goli w 14 występach w Premier League.

W zespole Juventusu rozegrał łącznie 149 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając 66 bramek.

Dzeko następcą Argentyńczyka

Wszystko wskazuje na to, że Higuaina w zespole Starej Damy, który w nowym sezonie poprowadzi Andrea Pirlo, zastąpi Bośniak Edin Dzeko. Juventus jest o krok od finalizacji jego transferu z Romy, która ma otrzymać z tego tytułu 15 milionów euro.

Według włoskich mediów, w piątek Dzeko przejdzie niezbędne badania medyczne. Do podpisania kontraktu może dojść jeszcze przed weekendem.

Komentarze