Juventus pomoże Suarezowi rozwiązać umowę z Barcą?

Luis Suarez
Luis Suarez fot. Grzegorz Wajda

Luis Suarez według doniesień włoskich środków masowego przekazu stał się priorytetem dla Juventusu na trwające okno transferowego. Klub z Piemontu chce jednocześnie pomóc zawodnikowi odłączyć się od FC Barcelony. Zwolennikiem pozyskania Urugwajczyka jest trener Andrea Pirlo, który podobno uznał ofensywnego piłkarza za pierwszy wybór do wzmocnienia ataku.

Czytaj dalej…

Luis Suarez według niektórych doniesień mediów jest już po słowie z Juve, co sprawia, że sternicy Starej Damy ostatecznie podjęli decyzję o pozyskaniu Urugwajczyka zamiast Edina Dzeko, który też znajdował się na radarze Bianconerich.

Barca z premią uzależnioną za wyniki Suareza w Juve?

Reprezentant Urugwaju jest w trakcie negocjowania rozwiązania swojego kontraktu z Dumą Katalonii za obopólną zgodą. Suarez zdążył już podobno usłyszeć od trenera Ronalda Koeamana, że nie znajduje się w jego planach. Tym samym piłkarz szuka dla siebie innego miejsca na ziemi.

Znany włoski dziennikarz sportowy w osobie Gianluki Di Marzio podaje, że Juventus jest gotowy zaoferować Barcelonie premie związane z wynikami we włoskim, jeśli tylko hiszpański klub dojdzie do porozumienia z piłkarzem w sprawie rozwiązania jego kontraktu. Niewykluczone, że takie rozwiązanie będzie bardzo pomocne przy ewentualnym finalizowaniu transakcji. Tym bardziej że piłkarz uzgodnił już warunki kontraktu indywidualnego z mistrzami Serie A.

Transferowe puzzle

Corriere di Torino podaje, że Suarez w turyńskim klubie będzie mógł liczyć na zarobki w wysokości 14 milionów euro brutto, czyli mniej więcej 10 milionów euro netto. Fakt, że Juventus jest blisko pozyskania urugwajskiego napastnika, sprawia, że ostygło zainteresowanie Juve pozyskaniem Edina Dzeko, który nie był przekonany do przeprowadzki do teamu z Piemontu.

Jeśli faktem okazałoby się, że Bośniak zostałby w klubie z Wiecznego Miasta, mógłby to być problem dla SSC Napoli, gdyż klub z Kampanii ma nadzieję na to, że ostatecznie uda się sfinalizować transfer Arkadiusza Milika do klubu z Wiecznego Miasta. W kontekście Dzeko warto dodać, że jest on na celowniku Interu Mediolan, a zwolennikiem jego transferu ma być Antonio Conte.

Komentarze