Juventus podbił ofertę ws. Locatelliego

Manuel Locatelli
Manuel Locatelli fot. PressFocus

Manuel Locatelli to zawodnik od dłuższego czasu znajdujący się na celowniku Juventusu. Najnowsze doniesienia medialne wskazuję, że Stara Dama jest gotowa wyłożyć na transakcję z udziałem piłkarza Sassuolo mniej więcej 30 milionów euro, dokładając jeszcze do oferty jednego ze swoich zawodników.

  • Juventus nie rezygnuje z planu pozyskania Locatelliego
  • Reprezentant Włoch jest jednym z najjaśniejszych punktów Squadra Azzurra na Euro
  • Stara Dama jest gotowa wyłożyć na transfer 23-latka mniej więcej 30 milionów euro

Juventus celuje w transfer reprezentanta Włoch

Manuel Locatelli do wychowanek Milanu, który imponuje świetną dyspozycją w trakcie trwającego Euro, korzystając z tego, że kontuzjowany jest Marco Verratti. Pomocnik Neroverdich okrasił występ przeciwko Szwajcarom dwoma bramkami. Tymczasem według różnych doniesień Stara Dama ma zawodnika Sassuolo na szczycie swojej listy życzeń.

Aktualny klub reprezentanta Włoch oczekuje za swojego zawodnika 40 milionów euro. Niewykluczone jednak, że po Mistrzostwach Europy suma może wzrosnąć nawet do 60 milionów euro. Wiadomo nie od dzisiaj, że władze Juventusu prowadzą rozmowy z działaczami klubu z MAPEI Stadium już od dłuższego czasu. Złożyli nawet ofertę w wysokości 25 milionów euro, a teraz rozważają złożenie kolejnej, dokładając pięć milionów euro.

Juventus dodatkowo chce dołożyć do transakcji jednego z zawodników, który miałby podnieść jej wartość. W gronie piłkarzy, których klub z Turynu jest gotowy oddać do Sassuolo, znajdują się podobno: Nicolo Rovella, Radu Dragusin i Nicolo Fagioli. Jeden z wymienionych może zatem niedługo zmienić klub.

W kontekście Locatelliego nie tylko Juventus chce mieć go u siebie. Chętne na pozyskanie piłkarza są też takie ekipy jak: Chelsea, Manchester United, Tottenham i Arsenal. Zwolennikiem talenty 23-latka jest też dyrektor zarządzający Tottenhamu Hotspur Fabio Paratici, który jeszcze jako pracownik Starej Damy próbował ściągnąć zawodnika.

Czytaj więcej: Juventus opublikował oficjalny komunikat ws. przyszłości Moraty

Komentarze