Juventus otwarty na sprzedaż Bernadeschiego?

Federico Bernardeschi
Federico Bernardeschi fot. PressFocus

Juventus FC według doniesień zamieszczonych na łamach IlBianconero.com jest otwarty na sprzedaż Federico Bernardeschiego. Do ewentualnej transakcji z udziałem Włocha miałoby dojść już w trakcie zimowej sesji transferowej.

Czytaj dalej…

Federico Bernardeschi trafił do ekipy z Piemontu latem 2017 roku. W drużynie z Turynu piłkarz zaliczył jak na razie 112 spotkań, z czego cztery w trakcie trwającej kampanii. 26-latek w koszulce Starej Damy strzelił 10 goli, notując też 15 asyst.

Włoski piłkarz w szeregach Juve został sprawdzony praktycznie na każdej możliwej pozycji na boisku przez trenerów Massimiliano Allegriego, Maurizio Sarriego, a także Andreę Pirlo. Nigdzie jednak zawodnik nie zagrał tak, aby można byłoby być z jego gry zachwyconym.

Oczywiście Bernardeschi miał w trakcie swojej przygody z Juve przebłyski, ale zdecydowanie za rzadko, co może skutkować tym, że już w styczniu Włoch trafi do innej ekipy.

W kontekście przyszłości Włocha wymieniane były różne kierunki

Warto pamiętać, że były zawodnik ACF Fiorentiny już w styczniu minionego roku był bliski rozstania z Juventusem. Media łączyły Bernadeschiego z FC Barceloną. W zamian do turyńskiej ekipy miał trafić Ivan Raktic.

Były też spekulacje związane z wymianą piłkarzy z Interem Mediolan, czy AC Milanem, gdzie pod uwagę brani byli Matias Vecino oraz Lucas Paqueta, ale ostatecznie do żadnej transakcji nie doszło.

Ostatniego lata włoscy dziennikarze sugerowali z kolei, że Bernardeschi może dołączyć do SSC Napoli w zamian za Arkadiusza Milika. Temat tego transferu też spełzł na niczym.

Odnotujmy, że włoski zawodnik ma kontrakt ważny do końca czerwca 2022 roku. Rynkowa wartość piłkarza szacowana jest na 25 milionów euro.

Komentarze