Juventus negocjuje z Khedirą rozstanie

Sami Khedira
Sami Khedira fot. Grzegorz Wajda

Sami Khedira jest jednym z zawodników, którzy w najbliższym czasie mogą pożegnać się z Juventusem. Jak informuje calciomercato.com, przedstawiciele Starej Damy rozważają nawet wcześniejsze rozwiązanie kontraktu z doświadczonym Niemcem.

Czytaj dalej…

Khedira z opuszczeniem turyńskiego zespołu łączony jest od dawna, ale cały czas stanowił jeden z elementów drużyn prowadzonych przez Massimiliano Allegriego i Maurizio Sarriego. Niemca nie omijały jednak kontuzje, a jedna z nich wykluczyła go z gry w końcówce obecnego sezonu.

Niewykluczone, że 33-letni Khedira nie będzie miał już okazji do występu w koszulce Juventusu. Jak informuje calciomercato.com, przedstawiciele Starej Damy liczą na uzyskanie porozumienia z piłkarzem w sprawie rozwiązania obecnego kontraktu za porozumieniem stron. Obecna umowa zawodnika obowiązuje do czerwca 2021 roku i gwarantuje mu zarobki w wysokości 6 milionów euro rocznie.

Juventus jest gotowy na rozstanie z piłkarzem już teraz, nawet jeśli oznaczałoby to rezygnację z pieniędzy, które mogliby uzyskać z jego sprzedaży. Dla 33-letniego piłkarza również może to być atrakcyjna opcja, bowiem pozwoli mu na większą swobodę w poszukiwaniu nowego klubu.

Pięć lat Khediry w Juventusie

Reprezentant Niemiec do Turynu przeniósł się w lipcu 2015 roku. Wówczas trafił do Juventusu na zasadzie wolnego transferu z Realu Madryt. W ciągu pięciu lat spędzonych w zespole Starej Damy, rozegrał w jego barwach 145 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając 21 bramek.

W obecnym sezonie, głównie ze względu na problemy zdrowotne, wystąpił we wszystkich rozgrywkach tylko 18 razy.

Komentarze