Juventus ogłosi promocję na Higuaina

Gonzalo Higuain
Gonzalo Higuain fot. Grzegorz Wajda

Gonzalo Higuain najpewniej latem zmieni barwy klubowe. Tymczasem najnowsze doniesienia włoskich mediów wskazują, że Juventus FC jest gotowy obniżyć cenę wywoławczą za piłkarza.

Czytaj dalej…

Higuain znajduje się na celowniku klubów z Premier League oraz River Plate. TuttoJuve podaje natomiast, że decydenci Starej Damy są gotowi sprzedać swojego napastnika za 18 milionów euro.

Przypomnijmy, że powyższa suma jest znacznie mniejszą, niż ta, którą klub z Piemontu przeznaczył na transakcję z udziałem zawodnika w 2016 roku, gdy zapłacił za niego 90 milionów euro. Higuain w w szeregach Juve wystąpił w 139 spotkaniach, zdobywając 63 bramki.

Doświadczony napastnik do pozyskania tanim kosztem?

Gdyby ostatecznie nie znalazł się chętny na pozyskanie Argentyńczyka w trakcie najbliższej sesji transferowej, to zawodnik będzie mógł zmienić barwy klubowe na zasadzie wolnego transferu latem przyszłego roku, gdyż kontrakt Higuaina z aktualnymi mistrzami Włoch wygasa z końcem czerwca 2021 roku.

Dodajmy, że oprócz klubu z Ameryki Południowego wymienionego wyżej zawodnik Starej Damy znajduje się też na radarze Newcastle United i Wolverhampton Wanderers.

Komentarze