Juventus chce Ansu Fatiego w zamian za Pjanicia

Miralem Pjanić
Miralem Pjanić fot. Grzegorz Wajda

Kataloński Sport donosi na swoich łamach, że Juventus FC jest gotowy sfinalizować transakcję wymiany piłkarzy, w którą zaangażowany miałby Miralem Pjanić. Sternicy Starej Damy w zamian oczekują jednak Ansu Fatiego.

Czytaj dalej…

Młodzieżowy reprezentant Hiszpanii, mimo że ma zaledwie 17 lat, to już jest uznawany za niezwykły talent. Rynkowa wartość zawodnika szacowana jest na blisko 40 milionów euro.

Ansu Fati trafił do FC Barcelony w 2012 roku z Sevilli FC. Tym samym właśnie w szeregach ekipy z Katalonii piłkarz przeszedł najważniejszy etap rozwoju.

Tymczasem najnowsze doniesienia hiszpańskiej prasy wskazują, że zainteresowanie młodym piłkarzem Barcy wyraża aktualny mistrz Serie A. Juventus według informacji Sportu chciałby sfinalizować transakcję, która miałby polegać, że sam pozyskałby młodzieżowego reprezentanta Hiszpanii, a w zamian oddałby do klubu z Katalonii Bośniaka Pjanica.

Stara Dama poluje na dwa młode talenty Blaugrany

Przypomnijmy, że Ansu Fati w trakcie kampanii 2019/2020 wystąpił łącznie w 24 meczach, notując w nich pięć trafień i jedną asystę. Dodajmy jednak, że nie tylko mający gwinejskie korzenie zawodnik jest łączony z klubem z Piemontu. Na radarze Starej Damy znajduje się również Riqui Puig. 20-latek miałby wzmocnić rywalizację w drugiej linii Juve.

Komentarze