Juventus faworytem w wyścigu po De Paula?

Piłkarze Juventusu
Piłkarze Juventusu fot. Grzegorz Wajda

CalcioMercato.com twierdzi na swoich łamach, że Juventus FC jest poważnie zainteresowany pozyskaniem Rodrigo De Paula z Udinese Calcio. Zawodnik jest wyceniany na 35 milionów euro.

Czytaj dalej…

Popularny włoski serwis piłkarski podaje, że aktualnie trwają negocjacje obu stron w sprawie transferu. Warto jednak podkreślić, że klub z Piemontu nie jest jedynym, który chciałby mieć piłkarza w swoich szeregach. De Paul znajduje się też na celowniku AC Milanu, Interu Mediolan i AS Romy.

Juve w uprzywilejowanej pozycji

Za Juve przemawia jednak to, że w ostatnim czasie między sternikami Bianconerich a Udinese dochodziło do ciekawych transakcji. Między innymi tej z udziałem Rolando Mandragory. O tym, że relacje między klubami są bardzo dobre, niech świadczy też to, że Juventus jest wciąż zainteresowany wykupieniem Włocha Mandragory, mimo że ten uległ poważnej kontuzji kolana. Ciekawostką jest też to, że władze Starej Damy chciałyby natychmiast wypożyczyć piłkarza do ekipy z Udine, aby ten mógł dochodzić w szeregach tej ekipy do pełnej sprawności.

Tymczasem w kontekście Argentyńczyka De Paula warto natomiast zaznaczyć, że zwolennikiem jego transferu jest nowy trener Juventusu – Andrea Pilo. Zresztą nie tylko były reprezentant Włoch chciałby, aby 26-latek zakotwiczył w Juve. De Paul jest dobrym przyjacielem Paulo Dybali, co potwierdza fakt, że obaj razem wybrali się na wakacje. Niewykluczone zatem, że były napastnik US Palermo, mając u swego boku dobrego znajomego, grałby jeszcze efektywniej, niż do tej pory.

Konkretny plan Starej Damy

W związku z powyższym bardzo realny scenariusz zakłada, że Juventus wypożyczy De Paula z Udinese z opcją transferu definitywnego, co pozwoliłby zmniejszyć nie tylko koszty ewentualnej transakcji, ale także ryzyko ewentualnego nieudanego transferu z udziałem zawodnika.

Komentarze