Juventus faworytem do sprowadzenia Aouara

Piłkarze Juventusu FC
Piłkarze Juventusu FC fot. Grzegorz Wadja

Juventus jest faworytem do pozyskania pomocnika Olympique Lyon Houssema Aouara. Jak informuje L’Equipe, 21-letni pomocnik jest gotowy na przenosiny do Starej Damy, choć jego pozyskaniem poważnie zainteresowany jest także Manchester City.

Czytaj dalej…

Juventus ma po swojej stronie bardzo ważny argument. W przyszłym sezonie będzie występował w Lidze Mistrzów, na czym bardzo zależy Aouarowi. W przypadku Manchesteru City takiej pewności nie ma, bowiem klub z Etihad Stadium został wykluczony na dwa lata z europejskich pucharów. Na razie wiadomo jaki będzie efekt odwołania Manchesteru City w tej sprawie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu.

Niższa cena Aouara

Przed wybuchem pandemii koronawirusa i zawieszeniem rozgrywek, Aouar był wyceniany przez Olympique Lyon na około 70 milionów euro. Teraz, jak informuje L’Equipe, kwota ta jest znacznie niższa. Francuski klub miałby być gotowy na sprzedaż swojego utalentowanego pomocnika już za 45 milionów euro.

W związku z obecną sytuacją niewykluczone jest również skorzystanie z innych, popularnych w ostatnim czasie, rozwiązań transferowych. Mowa tutaj np. o dwuletnim wypożyczeniu z obowiązkowym wykupem.

Komentarze