Allegri podjął pierwsze decyzje. Wkrótce pierwsze ruchy w Juventusie

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri PressFocus

Massimiliano Allegri, który po dwuletniej przerwie wrócił na stanowisko trenera Juventusu, miał już podjąć kilka kadrowych decyzji. Te dotyczą między innymi przyszłości Paulo Dybali i Giorgio Chielliniego, a także zawodników, którzy mogliby dołączyć do drużyny Starej Damy przed sezonem.

  • Massimilano Allegri ma mieć większą władzę w klubie. W Juventusie ma pełnić rolę menedżera
  • Włoski szkoleniowiec chce zatrzymać na dłużej w zespole Paulo Dybalę i Giorgio Chielliniego
  • Allegri dał klubowi zielone światło na sprowadzenie Hakana Calhanoglu

Nowa rola Allegriego

Allegri w tym tygodniu zastąpił na stanowisku trenera Juventusu Andreę Pirlo. Jest to dla niego powrót do klubu, z którego został zwolniony w 2019 roku. Jak informują włoskie media, teraz będzie miał większą władzę i będzie pełnił rolę menedżera, podobną do tej znanej z Premier League.

W ostatnim czasie z klubem z Turynu pożegnał się również Fabio Paratici, którego na stanowisku dyrektora zastąpił Federico Cherubini. Allegri ma jednak raportować bezpośrednio do prezydenta klubu Andrei Agnellego.

Dybala i Chielli zostaną w Juventusie?

Massimiliano Allegri ma już za sobą rozmowy z kilkoma zawodnikami. Szkoleniowiec dzwonił między innymi do Paulo Dybali, którego próbował przekonać do podpisania nowego kontraktu z klubem. Obecna umowa obowiązuje do 2022 roku, a do tej pory obu stronom nie udało się znaleźć porozumienia. W ubiegłym roku Argentyńczyk odrzucił ofertę przedłużenia umowa, która gwarantowała mu wynagrodzenie w wysokości 10 milionów euro rocznie.

53-letni szkoleniowiec widzi w swoim zespole także doświadczonego Giorgio Chielliniego. Obecna umowa 36-letniego obrońcy wygasa z końcem czerwca, ale już wkrótce można spodziewać się oficjalnego komunikatu o przedłużeniu jej o kolejnych 12 miesięcy.

Z Milanu do Juventusu

Latem może dojść do dwóch transferów na linii AC Milan – Juventus. Do turyńskiego zespołu, na zasadzie wolnych transferów, może trafić dwóch ważnych zawodników Rossonerich. Allegri miał już dać władzom klubu “zielone światło” na podpisanie kontraktu z Hakanem Calhanoglu. Stara Dama oferuje reprezentantowi Turcji kontrakt opiewający na pięć milionów euro rocznie.

Z Mediolanu do Turynu może przenieść się także bramkarz Gianluigi Donnarumma. Według włoskiego dziennikarza Nicolo Schiry, Juventus jest przekonany, że uda mu sprowadzić reprezentanta Włoch. Menedżer bramkarza Mino Raiola już zimą miał uzgodnić z Juventusem warunki ewentualnego kontraktu, który miałby obowiązywać do 2026 roku i gwarantować zawodnikowi zarobki w wysokości 10 milionów euro.

Czytaj także: Rabiot: jestem w Juve dzięki Allegriemu

Komentarze

Na temat “Allegri podjął pierwsze decyzje. Wkrótce pierwsze ruchy w Juventusie

Raiola ma trudną pozycję negocjacyjną ws Donnarummy. Czołowe kluby Europy mają obsadzoną bramkę dosyć dobrze, a w obliczu korona kryzysu niezbyt chętnie wydadzą większą gotówkę na pozycje nie wymagające pilnego wzmocnienia.
Wg mnie jedyne realne opcje to P$G, jeśli zdecydują się zrezygnować z leciwego, ale świetnego w ostatnich latach Navasa) lub Man Utd (pozostaje pytanie co z De Geą?).
Juventus potrzebuje zmian i wzmocnień pilniej na innych pozycjach niż bramka. Dla mnie bardziej realny i potrzebny jest Calhanoglu niż Gigi.