Juve zacznie wyprzedaż piłkarzy? Rugani pierwszy do odstrzału?

Daniele Rugani
Daniele Rugani fot. Grzegorz Wajda

Coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, że szeregi Juventusu FC pożegna Daniele Rugani. Włoskie środki masowego przekazu sugerują, że obrońcą zainteresowane są takie kluby jak: Leicester City, czy Arsenal FC. Zawodnik znajduje się też na celowniku AC Milanu.

Czytaj dalej…

25-letni piłkarz w trakcie trwającej kampanii wystąpił w zaledwie trzech spotkaniach. Wyżej w hierarchii szkoleniowca Starej Damy wśród defensorów znajduje się między innymi Merih Demiral, co sprawia, że Włoch najpewniej odejdzie niebawem z Juve, szukając klubu, w którym będzie mógł częściej grać.

Fakt, że pod koniec miesiąca do dyspozycji Maurizi Sarriego ma być też powracający powoli do pełnej sprawności Giorgio Chiellini sprawia, że wkrótce możliwości Ruganiego na grę mogą być jeszcze mniejsze, niż to ma miejsce obecnie.

Sky Sport Italia i CalcioMercato.com podają, że faworytem do pozyskania Włoch jest przedstawiciel Premier League w postaci Leicester, który jest gotowy przeznaczyć na transfer mistrza Włoch mniej więcej 20-25 milionów euro.

Warto odnotować, że jednym z powodów, który może mieć wpływ na ewentualny transfer zawodnika są jego zarobki. Rugani rocznie inkasuje 3,5 miliona euro w Juventusie, z kolei Turek Demiral może liczyć na 1,8 miliona euro.

Komentarze