Transfery. Juve w ciągu 48 godzin sfinalizuje wymianę z Barcą?

Miralem Pjanić
Miralem Pjanić fot. Grzegorz Wajda

Ostateczna zgoda Juventusu FC na warunki wyceny Arthura Melo przez FC Barcelonę w sprawie transferu zawodnika sprawia, że do finalizacji transakcji bliżej niż dalej. Włoskie media donoszą, że temat transferu może zostać zamknięty w ciągu 48 godzin.

Czytaj dalej…

La Gazzetta dello Sport twierdzi na swoich łamach, że już nawet sam zawodnik wydaje się coraz bardziej przekonany do przeprowadzki na Półwysep Apeniński. Co prawda transfer nie jest jeszcze potwierdzony, ale kibice Starej Damy mogą z optymizmem spoglądać na ten temat.

Datą graniczną 30 czerwca

Nie jest tajemnicą, że klub z Katalonii i przedstawiciel Serie A chcą dokonać wymiany piłkarzy do 30 czerwca, aby umieścić transakcję w bilansie na sezon 2019/2020. Warto jednak podkreślić, że Arthur i Miralem Pjanic w nowych barwach mogliby grać dopiero od września.

Transfery z udziałem obu piłkarzy nie są jeszcze potwierdzone, ale popularny włoski dziennik sportowy ujawnił kilka szczegółów ewentualnej transakcji. Tym samym na pewno do Barcy nie przeniesie się Mattia De Sciglio.

Z kolei brazylijski pomocnik nie jest już tak uparty, aby zostać w ekipie z Hiszpanii, na co wpływ może mieć podwyżka zarobków, na którą zawodnik mógłby liczyć w Juve, a mowa o apanażach na poziomie pięciu milionów euro rocznie. Dla porównania aktualnie Arthur może liczyć na zarobki w wysokości 2,2 milionów euro plus bonusy.

Komentarze