Jovic rozstanie się z Realem? Jest chętny z Włoch

Radość piłkarzy AC Milanu
Radość piłkarzy AC Milanu fot. Grzegorz Wajda

AC Milan podobno zaczął rozmowy z Realem Madryt w sprawie pozyskania Luki Jovicia. Klub z Lombardii chciałby wypożyczyć Serba na dwa lata z opcją transferu definitywnego, sugeruje Nicolo Schira z La Gazzetta dello Sport.

Czytaj dalej…

Jovic trafił do ekipy ze stolicy Hiszpanii z Eintrachtu Frankfurt za 60 milionów. W niemieckiej ekipie w 54 meczach w Bundeslidze zawodnik zdobył 25 bramek.

Tymczasem w szeregach Królewskich reprezentant Serbii zanotował jak na razie 15 spotkań, notując w nich dwa trafienia. Ponadto na koncie 22-latka jest jedna asysta.

Serb na radarze Rossonerich, problemem zarobki piłkarza

Włoski dziennikarz podaje jednocześnie, że przeszkodą przy ewentualnej przeprowadzce Jovicia do Milanu mogą być jego apanaże. Serb w szeregach Realu ma zapewnione zarobki w wysokości pięciu milionów euro rocznie, na co w ekipie z Włoch na pewno nie może liczyć.

Z drugiej jednak strony trzeba pamiętać, że Jovic w Italii miałby możliwość opłacania mniejszych podatków, niż ma to miejsce na Półwyspie Iberyjskim. Dodajmy, że Serbski napastnik ma kontrakt z Realem ważny do 2025 roku.

Komentarze