Jorginho nie rozmawia o transferze z Sarrim

Jorginho
Jorginho fot. Grzegorz Wajda

W mediach od dłuższego czasu pojawiają się spekulacje na temat możliwego transferu Jorginho do Juventusu. Agent zawodnika Chelsea deklaruje, że wszystko zależy od działaczy klubów. On sam nie rozmawia o transferze z Maurizio Sarim.

Czytaj dalej…

Wspomniany szkoleniowiec dobrze wspomina współpracę z Jorginho. Miał go pod swoimi skrzydłami zarówno w Napoli, jak i na Stamford Bridge. Teraz ich drogi mógłby skrzyżować się ponownie, gdyby zawodnik przeniósł się latem do Starej Damy.

Jorginho czeka na decyzję Chelsea

– Prawda jest taka, że Sarri nigdy nie dzwonił osobiście do mojego klienta, by porozmawiać o transferze – zaznaczył agent. – Wiem, że w mediach się o tym spekuluje, ale ani ja, ani Jorginho nie mieliśmy bezpośredniego kontaktu z Sarrim czy też dyrektorem sportowym Juve – dodał.

– Jeśli działacze obu klubów znajdą porozumienie, wtedy będziemy mogli i my przedyskutować tę sytuację. Na razie nie mamy takiej możliwości – stwierdził agent.

Wartość Jorginho nie spadła

Warto wspomnieć, że 28-letni Brazylijczyk trafił do londyńskiej Chelsea w lipcu 2018 roku. Kosztował wówczas 57 milionów euro. Wcześniej przez cztery sezony występował w barwach Napoli.

Obecna umowa tego zawodnika wygasa dopiero w 2023 roku i chcąc go wykupić, Juventus musiałby zapłacić mniej więcej tyle samo, ile dawali za niego The Blues.

Komentarze