Jorginho bliżej Juve, a Pjanic o krok od Barcy?

Jorginho
Jorginho fot. Grzegorz Wajda

Maurizio Sarri podobno jest coraz bardziej zdeterminowany, aby pozyskać latem Jorginho z Chelsea FC. Zainteresowanie włoskiego trenera pomocnikiem The Blues spotęgowała sytuacja związana z przyszłością Miralema Pjanicia w klubie z Piemontu, który według medialnych informacji jest coraz bliżej przeprowadzki do FC Barcelony.

Czytaj dalej…

Sarri już dwukrotnie miał okazję współpracować z Jorginho. Po raz pierwszy w SSC Napoli, a następnie w Chelsea. W obu przypadkach reprezentant Włoch był jedną z kluczowych postaci w szeregach ekip dowodzonych przez doświadczonego szkoleniowca.

Mundo Deportivo ostatnio informowało, że Bośniak Pjanić jest otwarty na dołączenie do aktualnych mistrzów Hiszpanii. Decyzja o tym, czy transakcja dojdzie do skutku ma zależeć od samego piłkarza. Chociaż wpływ na ewentualny transfer może mieć również to, jaki zawodnik w zamian zostałby zaoferowany do Juve przez Barcę.

Hity transfery na wyciągnięcie dłoni?

Turyński klub najbardziej był zainteresowany Arthurem Melo. Kłopot w tym, że pomocnik Blaugrany nie myśli o zmianie klubu. Tymczasem CalcioMercato.com podaje, że Juventus może spróbować pozyskać latem Jorginho, który może kosztować władze Bianconerich mniej więcej 40 milionów euro.

Ewentualna transakcja z udziałem byłego zawodnika ekipy z Kampanii może uwzględniać wymianę piłkarzy z Chelsea. Klub z zachodniego Londynu podobno oczekiwałby kogoś z dwójki Alex Sandro-Adrien Rabiot.

Komentarze