Bednarek łączony z transferem do Serie A

Jan Bednarek
Jan Bednarek Pressfocus

Jak twierdzą dziennikarze Calcio Mercato i La Gazetta dello Sport, Jan Bednarek jest uważnie obserwowany przez wysłanników Napoli. Istnieje szansa, że Polak dołączy latem do ekipy Azzurrich, ale negocjacje z Southampton nie będą należeć do najłatwiejszych.

  • Jan Bednarek na radarze Napoli
  • Stoper rozgrywa obecnie piąty sezon w barwach Southampton
  • Polak w ekipie Azzurrich miałby gwarancję gry w europejskich pucharach

Bednarek kolejnym Polakiem w Napoli?

Niewykluczone, że latem do Napoli dołączy Jan Bednarek. Według Calcio Mercato i La Gazetta dello Sport, Polak jest od dłuższego czasu obserwowany przez skautów Azzurich. Prawdopodobnie neapolitańczycy zakończą sezon na trzecim lub czwartym miejscu w tabeli. Taka lokata zapewnia awans do Ligi Mistrzów, na co nie może liczyć Bednarek reprezentując Southampton.

Dotychczas stoper Świętych rozegrał 33 mecze, strzelając przy tym cztery gole w Premier League. Dobra forma i solidne statystyki zwróciły uwagę Napoli, które latem może stracić swój filar defensywy, czyli Kalidou Koulibaly’ego. Przy takim scenariuszu Bednarek z marszu wszedłby do pierwszego składu.

Być może Azzurim uda się zatrzymać największe gwiazdy zespołu. Spore zainteresowanie na rynku wzbudza jeszcze Victor Osimhen czy Piotr Zieliński. Co więcej, latem do klubu wraca przecież Arkadiusz Milik. Wówczas polska kolonia znacznie urosłaby w siłę.

Te aspekty mogą okazać się kluczowe podczas negocjacji z 26-letnim obrońcą Southampton. Bednarek spędził już na wyspach pięć lat, więc może to dobry moment, aby spróbować swoich sił, gdzie indziej. Jego kontrakt wygasa pod koniec czerwca 2025 r. Z tego też powodu Napoli musiałoby zainwestować pomiędzy 20-25 mln euro w całą operację.

Czytaj więcej: “OK”, które nigdy nie padło. Kolejny błąd przebił granicę absurdu

Komentarze

Comments 4 comments

“Co więcej, latem do klubu wraca przecież Arkadiusz Milik.” 🙂 🙂 🙂 😀 😀 😀
Proszę nie wpychać tej karykatury napastnika na siłę do Napoli.
Marsylia ma OBOWIĄZEK wykupu z Napoli co chwilę kontuzjowanego Milika. Milik jest wypożyczony do OM na 1,5 sezonu z obowiązkiem wykupu po tym okresie.
Niech Milik “cieszy” oko kibiców Marsylii. 😀

Milik chyba nie ma takich złych statystyk w Marsylii w 50 meczach strzelił 32 bramki
Dla porównania Osimhen w 59 meczach strzelił 27 bramek dla Napoli
Przyczepiłeś się do tego Milika jak rzep do psiego ogona,ale to tylko świadczy o prowincjonalności i małostkowość klubu i jego kibiców.
Kiedyś w Milanie grał Krzysztof Piątek i tez mu nie wyszło ale jakoś nie widzę żeby kibice Milanu po nim jeździli i naśmiewali się z niego na każdym kroku jak ty to czynisz na każdym kroku.

Milik – mecze 52, bramki 30 (w tym 7 z karnych), 2 asysty
Osimhen – mecze 59, bramki 27 (w tym 0 z karnych), 9 asyst
Osimhen nie wykonuje w Napoli karnych.
Do tego 5 bramek Milik strzelił w Pucharze Francji jakimś amatorom z 6 poziomu rozgrywek. Czy trzeba coś dodawać?
.
Wg transfermarkt wartość Osimhena 60 mln. €, a Milika 17 mln. €. Ciekawe dlaczego? Co tu jeszcze dodać?
.
W reprezentacji Milik strzela 1 bramkę na rok od 6 lat i jest do niej powoływany, ponieważ pompują go znajomi dziennikarze w postaci Pana Mateusza Borka. We Francji przeważnie Milik nie ma dobrej prasy i ocen, raczej uważany jest za łajzowatego napastnika.
Ty cenisz Milika, ja go nie cenię jako napastnika – wycieczki w kierunku klubu są tu zbędne.

Mirkowi nie wyszło w Napoli ty tymczasem przy każdej okazji się z niego wyśmiewasz, czy to jakiś wybitny napastnik na pewno nie
Ale jak mówiłem twoje podejście jest prowincjonalne jaki klub tacy kibice nie mówiąc już o prezydencie klubu.