Inter zdeterminowany, aby pozyskać Kante

N'golo Kante
N'golo Kante fot. Anadolu/Hepta/SPORTPICTURES

Inter Mediolan cały czas poważnie myśli o wzmocnieniach. Najnowsze doniesienia włoskich mediów wskazują, że decydenci Nerazzurrich chcą mieć w swoich szeregach N’Golo Kante. Zawodnik aktualnie broni barw Chelsea FC.

Czytaj dalej…

Inter Mediolan w ostatniej kampanii zajął drugie miejsce na koniec sezonu Serie A, a także był finalistą Ligi Europy, gdzie ostatecznie musiał uznać wyższość Sevilli FC. Te osiągnięcia nie zachwyciły jednak przedstawicieli Nerazzurrich. Wręcz przeciwnie, apetyty w Interze wzrosły.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia

CalcioMercato.com podaje, że klub z Lombardii planuje wzmocnienia. Jednym z głównych celów mediolańskiej ekipy jest Francuz Kante, który miałby wzmocnić rywalizację w drugiej linii Czarno-niebieskich.

Inter jeszcze w tym oknie transferowym, na dobre mogą pożegnać: Joao Mario, Ivan Perisic oraz Dalbert Henrique. Niewykluczone, że zysk ze sprzedaży wymienionego tercetu miałby być przeznaczony właśnie na transfer z udziałem zawodnika The Blues, który jest wyceniany na 60 milionów funtów.

Zwolennikiem pozyskania Kante z Chelsea do Interu jest przede wszystkim trener Antonio Conte, który doskonale zna Francuza z czasów pracy w ekipie z zachodniego Londynu. Były selekcjoner reprezentacji Włoch pracował w Chelsea w latach 2016-2018, prowadząc zespół The Blues łącznie w 106 spotkaniach.

Komentarze