Inter z jednoznacznym stanowiskiem ws. Lautaro

Lautaro Martinez
Lautaro Martinez fot. Grzegorz Wajda

Wciąż nie milkną spekulacje związane z przyszłością Lautaro Martineza i jego ewentualnego transferu do FC Barcelony. Tymczasem dyrektor sportowy Interu Mediolan Piero Ausilio dał w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi dla mediów do zrozumienia, że Argentyńczyk nie jest na sprzedaż.

Czytaj dalej…

Lautaro Martinez ma w swojej umowie z przedstawicielem Serie A wpisaną klauzulę odstępnego, która w powszechnej opinii kształtuje się w wysokości 111 milionów euro. Zawodnik zdaniem nie tylko włoskiej, ale także hiszpańskiej prasy jest jednym z głównych celów Dumy Katalonii na zbliżającą się sesję transferową. Tymczasem przedstawiciel Nerazzurruch podkreśla, że mediolański klub nie ma w planach sprzedania reprezentanta Argentyny.

– Jeśli chodzi o Martineza, istnieje tylko jeden sposób, aby opuścił Inter. Chętny na piłkarza musi zapłacić klauzulę odstępnego. Opcja ta wygasa na początku lipca, więc czasu nie jest dużo. To jedyna możliwość na dzisiaj, aby zawodnik mógł opuścić Inter – mówił Ausilio w rozmowie ze Sky Sport Italia.

Nerazzurri stawia warunek w sprawie transferu swojej gwiazdy

– Martinez to ważna część naszego klubu. Nie zapominamy, że zawodnik ma jeszcze przez trzy lata ważną umowę z Interem, a my nie chcemy sprzedawać swoich najważniejszych piłkarzy. Naszym celem jest zatrzymanie ich w klubie. Wyjątkiem nie jest Lautaro. Ponadto chcemy wzmocnić drużynę – przekonywał działacz Czarno-niebieskich.

– Wiele klubów skontaktowało się z nami w sprawie Martineza. Wśród nich najbardziej zdeterminowanym, z którym mamy przyjazne i serdeczne relacje, jest FC Barcelona. Nie ukrywam tego. W każdym razie wiem też, że Barca rozumie nasze intencje związane z tym, że nie planujemy sprzedawać zawodnika. Chyba, że na nasze konto zostanie wpłacona suma wpisana w klauzuli odstępnego – skwitował Ausilio.

22-letni środkowy napastnik w trakcie kampanii 2019/2020 wystąpił łącznie w 31 spotkaniach, w których strzelił 16 goli.

Komentarze