Inter wystawił Eriksena na sprzedaż

Christian Eriksen
Christian Eriksen fot. Grzegorz Wajda

Transfer Christiana Eriksena do Interu Mediolan okazał się błędem. Tak przynajmniej uważają działacze włoskiego klubu, którzy po zaledwie ośmiu miesiącach postanowili wystawić piłkarza na sprzedaż.

Czytaj dalej…

Zdaniem włoskich mediów Christian Eriksen nie był nigdy tak naprawdę chciany przez trenera Antonio Conte, a decyzję o sprowadzeniu tego gracza podjęli przede wszystkim działacze. Duńczyk nie znajduje się też w planach szkoleniowca na nowy sezon.

Inter chce odzyskać pieniądze

W ciągu ostatnich paru miesięcy Duńczyk nie mógł liczyć na regularną grę i głównie przesiadywał na ławce rezerwowych. Zawodnik ten kosztował Inter w 27,5 miliona euro i sprzedając go mediolańczycy na pewno chcieliby otrzymać zwrot tych pieniędzy.

Włoskie media spekulują, że Eriksen mógłby być częścią wymiany, dzięki której do Mediolanu trafiliby zawodnicy bardziej odpowiadający systemowi gry preferowanemu przez Antonio Conte. W gazecie nie padają jednak konkretne nazwiska czy kluby.

Eriksen wróci do Anglii?

28-latek spędził siedem lat w Tottenhamie, nim zdecydował się na transfer do Włoch. Możliwe, że chciałby wrócić właśnie do angielskiej Premier League.

W reprezentacji Danii rozegrał jak dotąd dziewięćdziesiąt pięć meczów, w których zdobył trzydzieści jeden goli.

Komentarze