Inter wypożyczył Darmiana z Parmy

Piłkarze Interu Mediolan
Piłkarze Interu Mediolan fot. Grzegorz Wajda

Inter Mediolan podjął decyzję o wypożyczeniu Matteo Darmiana z Parmy Calcio. Włoch do teamu z Lombardii ma zostać wypożyczony na jeden sezon z opcją transferu definitywnego, sugerują włoscy dziennikarze.

Czytaj dalej…

Inter Mediolan pozyskał zawodnika, który w przeszłości bronił barw Manchesteru United. Tym samym klub z Lombardii ma w swoich szeregach kolejnego piłkarza z przeszłością w ekipie z Old Trafford. Wcześniej do Interu z Man Utd dołączyli między innymi: Romelu Lukaku, Alexis Sanchez i Ashley Young.

Mediolański klub ma możliwość wykupienia Darmiana na stałe. Dodajmy, że zawodnik ma kontrakt ważny z Parmą Calcio do końca czerwca 2023 roku. Szeregi Gialloblu zawodnik zasilił we wrześniu minionego roku. Parma za piłkarza zapłaciła wówczas blisko trzy miliony euro.

Od momentu powrotu do Włoch szeregach Parmy zawodnik rozegrał łącznie 37 meczów, notując w nich jedno trafienie i jedną asystę. Fakt, że Damian trafił do Interu sprawia, że zawodnik znów będzie miał okazję współpracować z Antonio Conte, z którym zna się jeszcze z czasów, gdy były menedżer Chelsea FC prowadził reprezentację Włoch.

Komentarze