Negocjują wymianę Dzeko na Sancheza

Edin Dzeko
Edin Dzeko PressFocus

Do niespodziewanej transakcji jeszcze przed zamknięciem zimowego okna transferowego może dojść pomiędzy Interem Mediolan i Romą. Przedstawiciele obu klubów prowadzą zaawansowane rozmowy w sprawie wymiany. Do Interu miałby przenieść się Edin Dzeko, natomiast w przeciwnym kierunku powędrowałby Alexis Sanchez.

Jak informuje portal Football Italia, w piątek w jednym z mediolańskich hoteli doszło do spotkania reprezentantów obu klubów. W jego trakcie poszukiwano rozwiązania, które umożliwiłoby przeprowadzenie transakcji. W grę wchodzi półroczne wypożyczenie obu piłkarzy, ale na przeszkodzie stoją kwestie finansowe.

Wynagrodzenie obu zawodników jest podobne i wynosi obecnie około 7,5 miliona euro za sezon. Włoskie media wskazują jednak na jedną istotną różnicę. Alexis Sanchez przenosząc się do Interu z Manchesteru United skorzystał z ulgi podatkowej dla zawodników przychodzących zza granicy. W efekcie różnica pomiędzy kosztem brutto pensji Dzeko i Sancheza wynosi około trzech milionów euro.

Inter Mediolan nie zamierza jej pokrywać, dlatego też oba kluby muszą znaleźć inne satysfakcjonujące wszystkie strony rozwiązanie. Według Football Italia do Romy w ramach tej wymiany mógłby się również przenieść Andrea Pinamonti.

Dzeko pokłócony z Fonseką

Ewentualna wymiana między klubami jest w dużej mierze możliwa z powodu poważnej kłótni, do której doszło między Dzeko i trenerem Romy Paulo Fonseką. Atmosfera w klubie ze Stadio Olimpico jest bardzo napięta i trudno będzie ją uspokoić w najbliższych tygodniach. Czasowy transfer Dzeko do włoskiego klubu może być dla Bośniaka idealnym rozwiązaniem.

Komentarze

Na temat “Negocjują wymianę Dzeko na Sancheza

Rozumiem że kłótnie i niesnaski ale abstrahując od scenerii takiej wymiany, uważam że nie jest ona dla Romy dobra za to dla Interu była by ogromnym wzmocnieniem. Chilijczyk to cień samego siebie a Dzeko to bardzo solidny i pożyteczny zawodnik, który sam dość często bywa decydujący.