Inter spróbuje pozyskać Smallinga?

Chris Smalling
Chris Smalling fot. Grzegorz Wajda

Według najnowszych doniesień La Gazzetta dello Sport w kolejnej kampanii Chris Smalling może nadal występować w Serie A. Chociaż nie w szeregach AS Romy. Anglikiem poważnie zainteresował się Inter Mediolan, który ostatnio ma świetne relacje z Manchesterem United, więc transfer z udziałem doświadczonego defensora do ekipy z miasta mody jest bardzo możliwy.

Czytaj dalej…

Smalling z przeprowadzką do Interu był już łączony przez włoskie media w trakcie sezonu 2019/2020. W każdym razie na przeszkodzie do finalizacji transakcji stało to, że piłkarzem zainteresowany był też klub z Wiecznego Miasta. Przypomnijmy, że Anglik trafił do Romy na wypożyczenie. Zawodnik jednak tak szybko wkomponował się w skład rzymian, że decydenci Giallorossich chcieli pozyskać piłkarza na zasadzie transferu definitywnego.

Jeśli nie Rzym, to może Mediolan?

Ostatecznie do porozumienia Romy z klubem z Trafford nie doszło, co zamierza teraz wykorzystać aktualny wicemistrz Serie A. Co prawda głównym celem Nerazzurrich na letnie okno transferowe w kontekście wzmocnienia defensywy był Nikola Milenkovic z ACF Fiorentiny. Inter jednak nie doszedł do porozumienia z klubem z Toskanii w sprawie transferu, więc wszystko wskazuje na to, że teraz Czarno-niebiescy skupią się na pozyskaniu Smallinga.

Manchester United oczekuje za swojego zawodnika 20 milionów euro plus bonusy. Warto podkreślić, że kontrakt 31-krotnego piłkarza z klubem z Wysp Brytyjskich obowiązuje do końca czerwca 2022 roku. Oprócz Romy i Interu zainteresowanie piłkarzem wyrażały też takie kluby jak Arsenal FC, czy Tottenham Hotspur.

Smalling w Serie A wystąpił łącznie w 30 meczach, w których zdobył trzy bramki, notując również dwie asysty.

Komentarze