Media: Inter rozważa pozyskanie Wijnalduma

Georgino Wijlandum
Georgino Wijlandum fot. Vladimir Shtanko / Anadolu Agency / Hepta / S

Inter Mediolan wygląda na to, że zimą będzie chciał nieco zmodyfikować swój skład. Szeregi Nerazzurrich może pożegnać Christian Eriksen, który nie spełnia pokładanych w nim nadziei. Z kolei do ekipy z Lombardii może dołączyć jeden z zawodników Liverpoolu FC.

Czytaj dalej…

Inter Mediolan jest podobno poważnie zainteresowany pozyskaniem Georginio Wijnalduma z The Reds. Holender z końcem czerwca przyszłego roku będzie wolnym zawodnikiem.

Według angielskich dziennikarzy piłkarz Liverpoolu otrzymał już propozycję nowego kontraktu. Zwolennikiem zatrzymania 30-latka w klubie jest też menedżer The Reds Juergen Klopp. CalcioMercato.com sugeruje jednak na swoich łamach, że piłkarz jest otwarty na nowe wyzwania.

Wijnaldum nie podjął jeszcze decyzji w sprawie swojej przyszłości. Chociaż chodzą słuchy, że piłkarza kusi zmiana otoczenia. Zawodnik podobno poważnie bierze pod uwagę przeprowadzkę do FC Barcelony, gdzie chciałby mieć Wijnalduma trener Ronald Koeman.

Jak się jednak okazuje, Duma Katalonii to może nie być jedyny klub, chcący pozyskać reprezentanta Holandii. Chętni na ściągnięcie zawodnika mogą być również decydenci Interu, a przede wszystkim mowa tutaj o Beppe Marrotcie, który jest entuzjastą talentu byłego pomocnika Newcastle United.

Transakcja z udziałem Wijlanduma jest też możliwa ze względu na to, że mediolański zespół mogą niebawem pożegnać Duńczyk Eriksen, a ponadto też Radja Nainggolan, czy Matias Vecino.

Holenderski piłkarz w trakcie kampanii 2020/2021 wystąpił łącznie w 13 spotkaniach. Rynkowa wartość Winalduma według Transfermarkt.de szacowana jest na 40 milionów euro.

Komentarze