Inter nie rezygnuje z pozyskania Messiego!

Kibice Interu
Kibice Interu fot. Sport pictures.eu

Inter Mediolan według doniesień włoskich środków masowego przekazu nie rezygnuje z pozyskania Leo Messiego. La Gazzetta dello Sport twierdzi na swoich łamach, że prezydent klubu z Lombardii Steven Zhang jest w trakcie analizy kosztów ewentualnej transakcji z udziałem Argentyńczyka, szukając w Chinach sponsorów, którzy pomogliby sfinansować transfer z udziałem 33-latka.

Czytaj dalej…

Inter Mediolan był jednym z pierwszych klubów, który był łączony ze zmianą barw klubowych przez Messiego. Już kilka tygodni temu światło dzienne ujrzała wiadomość, że apartamenty w pobliżu siedziby Nerazzurrich kupili Jorge Messi i jego syn. Taki stan rzeczy zrodził we włoskich mediach spekulacje, że Argentyńczyk może trafić do Serie A.

Ronaldo i Messie znów w jednej lidze?

Doniesienia na temat rzekomego transferu Messiego do Interu pojawiły się na długo przed tym, gdy zawodnik podjął decyzję o wysłaniu wiadomości do władz FC Barcelony, że chce zmienić klub. Przypomnijmy, że taka sytuacja miała miejsce w miniony wtorek.

Od momentu, gdy Messi wywołał prawdziwą burzę w gabinetach władz Blaugrany, w związku ze złożonym pismem, na faworyta do pozyskania zawodnika wyrósł Manchester City. Angielski klub jest podobno do tego stopnia zdeterminowany, aby pozyskać Messiego, że jest skłonny walczyć o niego, nawet jeśli będzie trzeba zapłacić kosmiczną sumę pieniędzy.

100 mln euro plus trzech piłkarzy za Messiego?

Argentyńczyk celem nie tylko Interu, ale chińskich biznesmenów

Tymczasem najpopularniejszy dziennik sportowy we Włoszech podaje, że broni w wyścigu o podpis pod umową Messiego nie zamierza składać Inter, mający ambitne plany na nową kampanię. Ostatnio klub z Lombardii ogłosił, że w kolejnym sezonie trenerem pierwszego zespołu nadal będzie Antonio Conte, który nie ukrywa tego, że ma plany dotyczące wzmocnień drużyny.

Prezent w postaci transferu Messiego z pewnością mógłby zadowolić byłego selekcjonera reprezentacji Włoch. Tym bardziej że Włoch stworzył w trakcie kampanii 2019/2020 świetnie rozumiejący się duet napastników, składający się z Romelu Lukaku – Lautaro Martineza. Kapitan Blaugrany byłby idealnym dopełnieniem kadry Czarno-niebieskich, dzięki czemu Inter mógłby walczyć o najwyższe cele nie tylko na krajowym podwórku, ale również na arenie międzynarodowej.

Wkrótce wszystko powinno być jasne

Argentyńczyk Messi ma kontrakt z Barceloną ważny do końca czerwca 2021 roku. Hiszpańskie media donoszą jednak, że prawnicy piłkarza robią wszystko, co w ich mocy, aby argentyński zawodnik – na mocy specjalnej klauzuli zawartej w kontrakcie i w związku z pandemią koronawirusa, która wpłynęła na piłkarską rzeczywistość – mógł zmienić klub na zasadzie wolnego transferu do końca sierpnia tego roku.

Komentarze