Inter nie chce płacić za Vidala. Transfer upadnie?

Arturo Vidal
Arturo Vidal fot. Grzegorz Wajda

La Gazzetta dello Sport donosi, że przenosiny Arturo Vidala do Interu nie są wcale takie pewne. Działacze mediolańskiego klubu nie zamierzają płacić Barcelonie żadnej rekompensaty za tego zawodnika i wezmą go tylko wówczas, jeśli będzie mógł być zakontraktowany za darmo.

Czytaj dalej…

Włoskie media informowały w tym tygodniu, że Arturo Vidal doszedł do porozumienia z Barceloną odnośnie rozwiązania swojego kontraktu. Sport Mediaset podało, że Chilijczyk zrzekł się praktycznie w całości swojej pensji, którą miał otrzymywać do czerwca 2021 roku. W takim przypadku zawodnik miałby bez przeszkód dołączyć do Interu. Sytuacja okazuje się jednak bardziej skomplikowana.

Barca chce pieniędzy za Vidala

Działacze z Camp Nou zdołali otrzymać niewielką gratyfikację finansową po odejściu Ivana Rakiticia do Sevilli i okazuje się, że liczą na podobny rozwój wydarzeń w sprawie Arturo Vidala. Dyrektor wykonawczy Interu, Giuseppe ‘Beppe’ Marotta oznajmił jednak prezydentowi Barcelony, że takie rozwiązanie nie wchodzi w grę. Nerazzurri chcą wziąć Chilijczyka za darmo, albo nie zakontraktują go wcale.

Brak transferu byłby sporym zawodem dla samego zawodnika. Jak informowaliśmy, miał on ustalić już warunki kontraktu w Mediolanie. Mowa była o dwuletnim kontrakcie z opcją przedłużenia go o kolejne 12 miesięcy. Vidal miałby zarabiać we Włoszech sześć milionów euro na sezon plus premię.

Vidal znów blisko Interu

Warto wspomnieć, że Vidal był już blisko przenosin do Interu w 2018 roku. Wówczas rzutem na taśmę po zawodnika zgłosiła się Barcelona i to tam trafił ostatecznie z Bayernu Monachium.

Zwolennikiem pozyskania Chilijczyka był od początku trener Antonio Conte, który dobrze zna tego piłkarza z czasów wspólnej pracy w Juventusie.

Komentarze