Inter rozważa tylko wypożyczenie Umtitiego

Samuel Umtiti i Gareth Bale
Samuel Umtiti i Gareth Bale fot. Anadolu Agency/Hepta/Sport Pictures

Inter Mediolan od dłuższego czasu wyraża zainteresowanie Samuelem Umtitim z FC Barcelony. Okazuje się jednak, że klub z Lombardii myśli o wypożyczeniu piłkarza, nie chcąc go otrzymać od klubu z Katalonii w ramach rozliczenia za transfer Lautaro Martineza.

Czytaj dalej…

Inter z Barcą już od jakiegoś czasu prowadzą intensywne negocjacje, które mają na celu sfinalizowanie transakcji z udziałem Argentyńczyka. Kłopot w tym, że Barcelona nie jest w stanie wyłożyć 111 milionów euro za Lautaro Martinez. Tym samym Hiszpanie mają plan, aby oddać w zamian swoich piłkarzy do mediolańskiego teamu.

Jaka przyszłość czeka obrońcę Dumy Katalonii?

Zawodnikami, którzy mieliby wpłynąć na obniżenie ceny wywoławczej za argentyńskiego napastnika, mieliby być Arturo Vidal oraz Junior Firpo. Hiszpańska prasa donosiła, że sprawa dotyczy także Umtitiego. CalcioMercato.com dementuje jednak te głosy.

W kontekście 31-krotnego reprezentanta Francji w grę ma wchodzić tylko wypożyczenie. Tym samym Umtiti nie miałby w żadnym stopniu być zaangażowanym w transakcję dotyczącą transferu Lautaro Martineza do mistrzów Hiszpanii.

Dodajmy, że mający kameruńskie korzenie zawodnik aktualnie leczy kontuzję łydki. Umtiti trafił do Barcy w 2016 roku z Olympique Lyon, kosztując 25 milionów euro. W trakcie trwającej kampanii zawodnik wystąpił łącznie w 16 meczach.

Komentarze