Nie będzie wymiany. Dyrektor Interu wyklucza transfery

Giuseppe Marotta
Giuseppe Marotta PressFocus

Dyrektor generalny Interu Mediolan Giuseppe Marotta wykluczył transfery w ostatnim dniu okna transferowego. W rozmowie z Tuttomercatoweb przyznał również, że nigdy nie doszło do konkretnych rozmów w sprawie wymiany Alexisa Sancheza na napastnika Romy Edina Dzeko.

Ewentualna wymiana między klubami była tematem medialnych spekulacji w ostatnich dniach. Okazuje się jednak, że do decydujących rozmów w tej sprawie nawet nie doszło. – Była to pewna śmiałość ze strony menedżerów tych zawodników. Poza spotkaniem między dyrektoramy nigdy nie rozpoczęliśmy konkretnych negocjacji – powiedział Giuseppe Marotta w wywiadzie udzielonym Tuttomercatoweb, cytowany przez Football Italia.

– Zgodnie ze wytycznymi ze strony Interu mogę potwierdzić, że nie będzie dziś żadnych transferów do i z klubu. Liczymy na obecny zespół – dodał. Oznacza to, że w klubie z San Siro pozostanie Christian Eriksen, który w ostatnich tygodniach był mocno łączony z jego opuszczeniem. Reprezentant Danii w pierwszej części sezonu nie mógł liczyć na zaufanie ze strony trenera Interu Mediolan Antonio Conte.

– W wielkim klubie nie może być mowy o podstawowych zawodnikach i rezerwowych. Oceny muszą być również dokonywane pod kątem możliwości zawodnika. Conte miał intuicję zmieniając mu rolę, a sam Eriksen jest wielkim profesjonalistą – kontynuował Marotta.

Marotta przyznał również, że na niewielką aktywność na rynku transferowym duży wpływ ma obecna sytuacja finansowa klubów, spowodowana pandemią koronawirusa. – Mamy do czynienia z nadzwyczajną sytuacją. Pandemia wywarła na kluby duży wpływ, a model z przeszłości nie jest możliwy do utrzymania. W tej chwili musimy poradzić sobie z kosztami pracy, aby nie ryzykować niewypłacalności. Nie będziemy wchodzić w żadne negocjacje dotyczące wielkich transferów i wielkich pensji – dodał dyrektor generalny klubu.

Komentarze