Transfery. Immobile i David Silva razem w Lazio?

Ciro Immobile
Ciro Immobile fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Najnowsze doniesienia włoskich mediów sugerują, że decydenci SS Lazio intensywnie pracują nad tym, aby przedłużyć umowę z Ciro Immobile. Reprezentant Włoch ma kontrakt z klubem z Wiecznego Miasta ważny do 2023 roku, ale władze Orłów chcą zatrzymać 30-latka na dłużej w swoich szeregach.

Czytaj dalej…

Corriere dello Sport donosi na swoich łamach, że nad nową umową dla Immobile pracuje ciężko dyrektor sportowy rzymian Igli Tare. Podobno przedstawiciel władz Lazio jest gotowy zaoferować zawodnikowi zarobki na poziomie 4-5 milionów euro rocznie. Dla porównania aktualnie włoski napastnik może liczyć na zarobki w wysokości 2,5 miliona euro rocznie.

Lazio nie tylko myśli o nowej umowie dla Immobile

Niewykluczone, że do stołecznej ekipy przed startem nowej kampanii dołączy hiszpański pomocnik w osobie Davida Silva. Spekuluje się ostatnio, że Tare pracuje też nad tym, aby zawodnik broniący aktualnie barw Manchesteru City zasilił szeregi teamu z Rzymu.

Dodajmy, że David Silva będzie tego lata do pozyskania na zasadzie wolnego transferu, gdyż wygasa jego kontrakt z klubem z Etihad Stadium. Zawodnik podobno otrzymał propozycję trzyletniej umowy od Lazio, dzięki której będzie mógł zarobić rocznie cztery miliony euro.

Liga Mistrzów determinuje

Były reprezentant Hiszpanii w przypadku wyrażenia zgody na transfer do Włoch będzie musiał się pogodzić ze znaczną obniżką swoich apanaży. W angielskiej ekipie David Silva mógł liczyć na zarobki w wysokości 10 milionów euro rocznie.

Trzeba zaznaczyć, że ambitne plany Lazio związane z przedłużeniem kontraktu z Immobile oraz pozyskaniem Davida Silva są podyktowane tym, że rzymianie są już pewni gry w Lidze Mistrzów w kampanii 2020/2021. Tym samym przedstawiciel Serie A chce nie tylko utrzymać szkielet swojego zespołu, ale także go wzmocnić.

Komentarze