Transfer Piątka bardzo blisko. Trwa walka o Polaka!

Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek fot. PressFocus

ACF Fiorentina w związku z tym ze traci Federico Chiesę pilnie szuka wzmocnień do swojego ataku. TuttoMercatoWeb.com podaje, że po fiasku rozmów z Arkadiuszem Milikiem sternicy klub z Toskanii wracają do tematu pozyskania Krzysztofa Piątka z Herthy Berlin.

Czytaj dalej…

ACF Fiorentina według informacji popularnego włoskiego serwisu piłkarskiego doszła już do porozumienia z reprezentantem Polski w sprawie warunków indywidualnych. Były napastnik AC Milanu miałby się związać z Fioletowymi kontraktem na cztery lata z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Piątek miałby w szeregach Violi zarabiać rocznie 3,5 miliona euro. Aby transakcja doszła do skutku, to teraz do porozumienia w sprawie sumy odstępnego muszą dojść oba kluby. Przedstawiciel Bundesligi oczekuje za swojego zawodnika 27 milionów euro. Fiorentina z kolei chce wypożyczyć Polaka z opcją zobowiązania do transferu definitywnego za 25 milionów euro.

Polak zmieni klub po raz czwarty w ciągu dwóch lat?

W trakcie trwającej kampanii polski napastnik wystąpił w szeregach Starej Damy łącznie w trzech meczach, spędzając na placu gry 128 minut. Piątek w niedzielnym starciu przeciwko Bayernowi Monachium zaczął spotkanie na ławce rezerwowych, ale nie przeszkodziło mu to w tym, aby zaliczyć premierową asystę w trakcie trwającej kampanii.

Dodajmy, że 11-krotny reprezentant Polski ma umowę ważną z Herthą do końca czerwca 2025 roku. Do teamu z Berlina piłkarz trafił w styczniu za 24 miliony euro.

Komentarze