Ibrahimovic wkrótce z kontraktem w Milanie?

Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović fot. Abaca/Hepta/ SPORTPICTURES

Zlatan Ibrahimovic stał się w teorii wolnym graczem, ale wszystko wskazuje na to, że niebawem podpisze nową, dwuletnią umowę z Milanem. Jest spora szansa na to, że Szwed będzie zarabiać rocznie nawet 6 milionów euro.

Czytaj dalej…

Zdaniem La Gazzetta dello Sport to, że Ibrahimovic zostanie w Mediolanie jest praktycznie pewne. Obie strony prowadzą zaawansowane negocjacje i są już naprawdę blisko porozumienia. Szwed od początku mówił otwarcie o tym, ile by chciał zarabiać, a działacze Milanu długo myśleli, jak mogą mu to zagwarantować.

Ile zarobi Ibrahimovic?

Spora część jego wynagrodzenia ma dotyczyć bonusów. Ibrahimovic miałby otrzymać pół miliona euro w przypadku awansu Milanu do Ligi Mistrzów. Podobna kwota miałaby dotyczyć wygrania rozgrywek Europa League.

Dodatkowe zapisy dotyczą liczby jego występów i zdobytych goli. Łącznie, po spełnieniu kilku wymogów, Ibrahimovic mógłby otrzymać w ciągu jednego sezonu nawet 6 milionów euro.

Szwed w kampanii marketingowej

W Mediolanie są w zasadzie pewni, że Szwed zostanie w klubie. Ibrahimovic brał zresztą udział w kampanii marketingowej dotyczącej nowych strojów rezerwowych na kolejny sezon. Spekuluje się, że ogłoszenie nowego kontraktu nastąpi w ciągu parunastu dni.

Komentarze