Higuain coraz bliżej rozstania z Juve

Gonzalo Higuain
Gonzalo Higuain fot. Fatih Aktas / Anadolu Agency/ Hepta / Sport P

Gonzalo Higuain jest coraz bliżej rozstania z Juventusem. Włoskie media podają, że do Włoch przybył jego brat, który reprezentuje interesy “Pipity”. Celem jego wizyty jest doprowadzenie do rozwiązania kontraktu za porozumieniem stron, aby argentyński napastnik mógł dołączyć do Interu Miami.

Czytaj dalej…

Gonzalo Higuain nie znajduje uznania w oczach trenera Andrei Pirlo. Co prawda Argentyńczyk ma jeszcze przez rok ważny kontrakt z klubem z Piemontu, ale piłkarz otrzymał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy.

Aby porozumienie mogło zostać ustalone, Juve będzie musiało dogadać się z zawodnikiem w sprawie wypłacenia części jego wynagrodzenia, które warunkuje kontrakt. Odnotujmy, że Higuain może liczyć w klubie z Piemontu na siedem milionów euro rocznie.

Zamiana Serie A na MLS?

Gdy tylko umowa zawodnika z Juventusem zostanie rozwiązana, to Higuain będzie mógł związać się z nowym pracodawcą. Wiele wskazuje na to, że nowym klubem zawodnika będzie Inter Miami, którego właścicielem jest David Beckham.

Przypomnijmy, że Higuain trafił do Juventusu w 2016 roku za 90 milionów euro z SSC Napoli. 32-latek w szeregach Starej Damy zaliczył 149 spotkań, w których zdobył 66 bramek.

Komentarze