Mkhitaryan: Odpowiada mi ofensywny styl gry Romy

Henrikh Mkhitaryan
Henrikh Mkhitaryan fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Henrikh Mkhitaryan w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi dla mediów dał do zrozumienia, że nie myśli o rozstaniu z AS Romą. Po trudnych momentach w Arsenalu FC i Manchesterze United zawodnik jest przekonany, że lepsze czasy dla niego nastały w klubie z Wiecznego Miasta. Pobyt piłkarza w stolicy Włoch jest też wyjątkowy z tego powodu, że w Rzymie na świat przyszło pierwsze dziecko zawodnika Wilków.

Czytaj dalej…

– Gdy byłem w Arsenalu, ludzie mieli wobec mnie różne oczekiwania – powiedział Mkhitaryan w rozmowie z The Times.

– Filozofia gry w piłkę Unaia Emery’ego była inna niż Paulo Fonseki. W każdym razie muszę powiedzieć, że w Romie czuję się lepiej. Bardziej odnajduje się w grze w rzymskiej drużynie – kontynuował zawodnik.

– Wolę piłkę nożną Fonseki, ponieważ gramy bardzo ofensywnie, cały czas staramy się mieć piłkę, co mi osobiście bardzo odpowiada – zaznaczył kapitan reprezentacji Armenii.

Dodajmy, że Mkhitaryan jest do Romy wypożyczony z Arsenalu do końca czerwca. Obecny kontrakt piłkarza z klubem z północnego Londynu obowiązuje do końca czerwca 2021 roku. W tej kampanii 31-latek wystąpił w 13 meczach Serie A, notując w nich sześć trafień i trzy asysty.

Corriere dello Sport ostatnio zasugerowało, że klub ze stolicy Włoch jest gotowy wydać na transfer zawodnika 12 milionów euro (10 milionów funtów). Tymczasem decydenci The Gunners oczekują za niego 20 milionów euro (18 milionów funtów).

Komentarze