Mkhitaryan chce zostać w Romie

Henrikh Mkhitaryan
Henrikh Mkhitaryan fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Henrikh Mkhitaryan ma nadzieję, że będzie mógł pozostać na dłużej w Romie, choć podkreśla, że nie zależy to ode niego. 31-latek we włoskim klubie przebywa obecnie na zasadzie wypożyczenia z Arsenalu.

Czytaj dalej…

W umowie między klubami nie znalazła się jednak opcja definitywnego transferu, dlatego też Roma jest zmuszona do negocjowania z Kanonierami warunków ewentualnego wykupienia Ormianina.

– Nie wiem, ja długo tutaj zostanę. Podoba mi się Rzym jako miasto i Roma jako klub. Chciałbym zostać tutaj dłużej, ale nie zależy to ode mnie – powiedział Mkhitartyan w podcaście “Futbol with Grant Wahl”, cytowany przez Football Italia. – Staram się jak mogę, trenuję, uczę się włoskiego, żeby się rozwijać. Zobaczymy, co będzie dalej.

Mkhitaryan: Gra w Romie sprawia mi przyjemność

– Klub i filozofia trenera mi odpowiada. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę grać w taki sposób grać w piłkę, ponieważ sprawia mi to przyjemność – mówił reprezentant Armenii.

– Oczywiście, chciałbym być w Romie w przyszłym sezonie. Nie tylko w następnym, ale również w kolejnych latach. Mam jeszcze kontrakt z Arsenalem, więc to nie zależy ode mnie. To od Arsenalu i Romy zależy, czy dojdą do porozumienia w sprawie kwoty transferu – dodał doświadczony pomocnik.

Mkhitaryan do Romy trafił na początku września ubiegłego roku. Od tamtej pory rozegrał we wszystkich rozgrywkach 20 spotkań, zdobywając sześć bramek i notując cztery asysty.

Komentarze