Godin opuścił Inter. Zagra na Sardynii

Diego Godin
Diego Godin fot. Alexander Vilf/Sputnik/Hepta/Sport Pictures

Diego Godin został w piątek nowym zawodnikiem Cagliari Calcio. Doświadczony Urugwajczyk do zespołu z Sardynii przeniósł się na zasadzie wolnego transferu z Interu Mediolan. Z nowym klubem podpisał trzyletni kontrakt, który będzie obowiązywał do czerwca 2023 roku.

Czytaj dalej…

34-letni Godin pożegnał się z Interem po zaledwie roku występów w zespole z San Siro. W poprzednim sezonie w barwach Nerazzurrich rozegrał łącznie 36 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając w nich dwie bramki. We włoskiej Serie A zaliczył 23 występy, raz wpisując się na listę strzelców.

Teraz doświadczony Urugwajczyk, który zdecydowaną większość swojej kariery spędził w Hiszpanii, swoją przygodę z piłką będzie kontynuował w zespole prowadzonym przez Eusebio Di Francesco. Nie ma wątpliwości, że będzie pewnym punktem defensywy drużyny, w której występuje również utalentowany Polak Sebastian Walukiewicz.

Godin przed przenosinami latem ubiegłego roku do Mediolanu, przez 12 lat występował w hiszpańskiej La Liga. W barwach Villarreal i Atletico Madryt rozegrał w hiszpańskiej ekstraklasie 368 spotkań, zdobywając 21 bramek.

Komentarze