Glik w Benevento za 3 mln euro plus bonusy?

Kamil Glik
Kamil Glik fot. Grzegorz Wajda

Sky Sport Italia sugeruje na swoich łamach, że Kamil Glik jest już bardzo blisko przeprowadzki do Benevento Calcio. Tym samym 32-latek najpewniej wróci do Serie A. Przypomnijmy, że reprezentant Polski w przeszłości bronił barw US Palermo, Bari, czy Torino FC.

Czytaj dalej…

Glik ma jeszcze tylko przez rok ważną umowę z AS Monaco. Raczej jej jednak nie wypełni, bo coraz realniejszych kształtów nabiera przeprowadzka Polaka do teamu z południa Włoch, który ma pozyskać piłkarza za trzy miliony euro plus bonusy.

Z Monaco do Benevemto

Jeśli tylko klub z Księstwa dojdzie do porozumienia z Benevento w sprawie sumy odstępnego, to wówczas piłkarz ma porozumieć się w sprawie warunków indywidualnych, co w powszechnej opinii wydaje się formalnością. Dodajmy, że Glik ma na swoim koncie 147 meczów we włoskiej ekstraklasie.

Jeśli transfer polskiego defensora dojdzie do skutku, to Glik trafi do beniaminka Serie A, którego trenerem jest Filippo Inzaghi. Piłkarze Czarownic na zapleczu włoskiej ekstraklasy zaliczyli 23 zwycięstwa, osiem remisów i trzy porażki. Benevento aktualnie ma 16 punktów przewagi nad drugim w klasyfikacji nad Crotone.

Beniamianek z ambitnymi planami

Dodajmy, że do teamu z Kampanii trafił już jeden zawodnik, którym jest Loic Remy. Były napastnik Lille OSC trafił do Benevento na zasadzie wolnego transferu.

Komentarze