Giroud coraz bliżej Mediolanu. Jest porozumienie

Olivier Giroud
Olivier Giroud PressFocus

AC Milan jest coraz bliżej sprowadzenia nowego napastnika. Rossoneri mieli dojść do porozumienia w sprawie warunków indywidualnego kontraktu z Olivierem Giroud. Francuz przed przenosinami na San Siro musi jednak rozwiązać swoją sytuację kontraktową z Chelsea.

  • Celem Milanu na letnie okno transferowe jest sprowadzenie nowego napastnika
  • Rossoneri są poważnie zainteresowany pozyskaniem napastnika Chelsea Oliviera Giroud
  • Obie strony miały osiągnąć porozumienie w sprawie warunków indywidualnego kontraktu

Giroud musi uwolnić się od Chelsea

Umowa Giroud z londyńskim klubem wygasała z końcem czerwcu, ale klub ze Stamford Bridge skorzystał z opcji przedłużenia jej o kolejnych 12 miesięcy. The Blues decydując się na to, chcieli upewnić się, że Francuz nie odejdzie do lokalnego rywala – Arsenalu.

Władze Chelsea są podobne gotowe pozwolić Giroud na odejście za darmo, pod warunkiem, że przeniesie się do zagranicznego klubu. Głównym kandydatem wydaje się być właśnie Milan. Jak informuje Il Corriere dello Sport piłkarz doszedł już do porozumienia z Rossoneri w sprawie warunków kontraktu.

Milan zaoferował piłkarzowi dwuletni kontrakt, dzięki któremu będzie zarabiał cztery miliony euro rocznie. Klub z San Siro stawia jednak warunek – Giroud musi przenieść się do Mediolanu na zasadzie wolnego transferu.

Na ewentualne sfinalizowanie rozmów w tej sprawie trzeba będzie jeszcze poczekać. Aktualnie Giroud przygotowuje się z reprezentacją Francji do wtorkowego spotkania Euro 2020 z Niemcami.

Czytaj również: Klub Bundesligi szykuje ofertę za gracza Milanu

Komentarze