Giovinco szykuje się do powrotu do Włoch?

Serie A
Serie A

Najnowsze doniesienia SportItalia wskazują, że Sebastian Giovinco prowadzi intensywne rozmowy z Genoą CFC w sprawie transferu. Gdyby transakcja z udziałem 33-latka doszła do skutku, byłby to powrót zawodnika do Serie A po pięciu latach przerwy.

Czytaj dalej…

Giovinco z Serie A pożegnał się w lutym 2015 roku, gdy z Juventus FC trafił do klubu MLS w postaci Torino FC. Tymczasem w styczniu minionego roku zawodnik trafił do arabskiego Al Hilal.

“La formica atomica” wróci do Serie A?

Obecna umowa włoskiego piłkarza z klubem z Arabii Saudyjskiej obowiązuje do końca czerwca 2021 roku. Przedstawiciel Serie A nie powinien mieć jednak większych kłopotów z pozyskaniem zawodnika.

Warto podkreślić, że nie tylko Genoa wyrażała zainteresowanie piłkarzem. Giovinco znalazł się też na celowniku Parmy Calcio, ale ekspert ds. transferów Alfredo Pedulla przekonuje, że “Atomowa Mrówka” prowadzi już dialog w sprawie transferu do teamu z portowego miasta.

Giovinco podobni jest do tego stopnia zdeterminowany, aby wrócić do Włoch, że jest otwarty na obniżenie swojego wynagrodzenia. 33-latek w trakcie kampanii 2019/2020 wystąpił w 28 spotkaniach, w których strzelił siedem goli, notując też osiem asyst.

Przypomnijmy, że Giovinco w ekstraklasie włoskiej legitymuje się bilansem 190 meczów, w których zdobył 40 bramek, notując też 38 asyst.

Komentarze