Giganci rzucą wszystkie siły na Lautaro Martineza?

Lautaro Martinez
Lautaro Martinez fot. Grzegorz Wajda

Kataloński Sport donosi na swoich łamach, że FC Barcelona cały czas prowadzi negocjacje z Interem Mediolan w sprawie pozyskania Lautaro Martineza. Najnowsze doniesienia wskazują, że hiszpański klub jest gotowy w zamian oddać Juniora Firpo i Nelsona Semedo. Tymczasem zainteresowanie Argentyńczykiem wyrażają również takie kluby jak: Real Madryt, Liverpool FC, czy Manchester United.

Czytaj dalej…

Lautaro Martinez ma w swojej umowie z Interem wpisaną klauzulę odstępnego w wysokości 111 milionów euro. Barca nie ukrywa, że niechętnie podchodzi do tematu wyłożenia takiej sumy w gotówce za napastnika Nerazzurrich. Przedstawiciele mistrzów La Liga wolą oddać w zamian kilku swoich zawodników, co ma na celu zmniejszenie wskazanej wyżej sumy.

Czołowe kluby czekają na rozwój wydarzeń ws. Lautaro Martineza

Kością niezgody wydaje się jednak wycena poszczególnych piłkarzy. Co prawda Portugalczyk Semedo i Hiszpan Junior Firpo są chętni na przeprowadzkę do teamu z miasta mody. Inter nie zgadza się jednak z wyceną zawodników przez Barcelonę. Według niej pierwszy piłkarz miałby kosztować 50 milionów euro, a drugi 30 milionów euro.

W związku z tym, że sternicy Dumy Katalonii mają wyraźny kłopot z dojściem do porozumienia w sprawie transferu Lautaro Martineza, to niewykluczone, że zawodnik, który chce spróbować swoich sił w innym klubie, ostatecznie zakotwiczy w innej ekipie. Marca wskazuje, że zainteresowanie zawodnikiem wyrażają Real Madryt, Liverpool, czy Man Utd.

Komentarze