Ribery oficjalnie w beniaminku Serie A

Franck Ribery
Franck Ribery PressFocus

Franck Ribery został w poniedziałek oficjalnie zawodnikiem beniaminka Serie A – Salernitany. Były reprezentant Francji tym samym będzie miał możliwość kontynuowania kariery na włoskich boiskach.

  • Franck Ribery został w poniedziałek zaprezentowany jako nowy zawodnik Salernitany
  • 38-letni Francuz podpisał z beniaminkiem Serie A roczny kontrakt z opcją przedłużenia go o kolejnych 12 miesięcy

Ribery piłkarzem Salernitany

Ribery z ligą włoską jest związany od dwóch lat. Ostatnie dwa sezonu spędził bowiem w Fiorentinie, w której barwach rozegrał 50 spotkań w Serie A, zdobywając pięć bramek i dokładając do tego 10 asyst. Klub z Florencji nie zdecydował się jednak na przedłużenie kontraktu z 38-letnim piłkarzem.

Francuz do Salernitany przenosi się na zasadzie wolnego transferu. Z beniaminkiem Serie A podpisał roczną umowę, która będzie mogła zostać przedłużona o kolejne 12 miesięcy, jeżeli drużynie uda się utrzymać w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Pieniądze nie były motywacją

– Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę być z wami, z moją nową drużyną i nowym trenerem – powiedział Ribery podczas oficjalnej prezentacji na stadionie, cytowany przez Football Italia. – Wszyscy mamy jeden cel – utrzymać się w lidze. Dam z siebie wszystko dla was wszystkich, dla klubu i dla drużyny. Dziękuję wam wszystkim.

– Drużyna jest najważniejsza, a ja muszę postarać się pomóc młodszym zawodnikom. Negocjacje nie trwały długo. Rozmawiałem z dyrektorem sportowym Fabianim na wideokonferencji, a on przekazał cała swoją motywację. Czułem miłość kibiców jeszcze przed przyjazdem – kontynuował.

– Czuję się dobrze, ale nie jestem tutaj, aby się dobrze bawić. Wciąż mam wiele do udowodnienia. Serie A to trudna liga i będę musiał dać z siebie wszystko. Postaram się dojść do formy tak szybko, jak to możliwe. Żyję dla piłki nożnej. Gdybym żył dla pieniędzy, nie byłoby mnie tutaj – dodał Ribery.

Komentarze