Fonseca zdecydowany na zatrzymanie Mkhitaryana w Romie

Henrikh Mkhitaryan
Henrikh Mkhitaryan fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Trener AS Romy w osobie Paulo Fonseki dał wyraźny sygnał, że chce zatrzymać Henrikha Mkhitaryana w szeregach swojej drużyny na kolejną kampanię. Odnotujmy, że kapitan reprezentacji Armenii został do AS Romy wypożyczony z Arsenalu FC we wrześniu minionego roku.

Czytaj dalej…

Od dłuższego czasu w mediach nie tylko na Półwyspie Apenińskim spekuluje się, czy Mkhitaryan zostanie w szeregach Wilków na stałe, czy nie. Opiekun rzymian nie ukrywa, że jest zdecydowany na zatrzymanie piłkarza w klubie.

W trakcie kampanii 2019/2020 urodzony w Erywaniu zawodnik wystąpił w 20 spotkaniach, licząc wszystkie rozgrywki. W tych meczach Mkhitaryan strzelił sześć goli, notując także cztery asysty. Warto zaznaczyć, że 31-latek miał duży wkład w to, aby Roma znalazła się na piątej pozycji w ligowej klasyfikacji po rozegraniu 26 spotkań.

– Chcę, żeby Henrikh został z nami, zawodnik też tego chce – powiedział Fonseca w rozmowie na antenie rosyjskiego programu telewizyjnego Great Football.

Jeśli wierzyć medialnym doniesieniom, to klub 86-krotnego reprezentanta Armenii oczekuje za swojego zawodnika 22 milionów funtów.  Mkhitaryan ma umowę z Arsenalem ważną do końca czerwca 2021 roku.

Komentarze