Florentino do Milanu, Paqueta do Benfiki?

Lucas Paqueta
Lucas Paqueta fot. Grzegorz Wajda

CalcioMercato.com twierdzi na swoich łamach, że w trakcie letniego okna transferowego AC Milan ma plan, aby podjąć kolejną próbę pozyskania Florentino. Zawodnik aktualnie broni barw Benfiki Lizbona. Niewykluczone, że w ramach transakcji do ekipy z Portugalii miałby udać się Lucas Paqueta.

Czytaj dalej…

20-letni pomocnik Orłów już latem minionego roku był przymierzany do drużyny z Lombardii. Ostatecznie sterników Rossonerich zniechęciła klauzula odstępnego wpisana w kontrakcie zawodnika, która wynosi 120 milionów euro.

Warto tez odnotować, że Benfica nie była chętna na to, aby rozstać się z piłkarzem. Tym bardziej że mediolańczycy rozważali wypożyczenie Florentino z opcją transferu definitywnego, a portugalski klub był gotowy przyjąć ofertę dotyczącą tylko transferu definitywnego.

Młodzieżowy reprezentant Portugalii ma kontrakt ważny z Benfiką do końca czerwca 2024 roku. W sezonie 2019/2020 zawodnik wystąpił łącznie w 15 spotkaniach, notując w nich jedną asystę. W szeregach Milanu zawodnik miałby wzmocnić drugą linię.

Paqueta zmieni klub? Fiorentina zdeterminowana

Komentarze