Fiorentina oferuje kontrakt Mandzukicowi

Mario Mandzukić
Mario Mandzukić fot. Grzegorz Wajda

Zdaniem SportItalia Fiorentina jest bardzo blisko zakontraktowania byłego napastnika Juventusu, Mario Mandzukica. Włodarze włoskiego klubu zaoferowali już chorwackiemu napastnikowi warunki dwuletniego kontraktu.

Czytaj dalej…

34-latek miałby otrzymać w trakcie jednego sezonu trzy miliony euro. Jego umowa miałaby zawierać także klauzulę umożliwiającą przedłużenie jej o kolejny, trzeci rok.

Mandzukic chce znów grać we Włoszech

Chorwat był łączony wcześniej także z Interem, ale włodarze mediolańskiego klubu zdystansowali się od tego transferu. Mandzukic pozostaje obecnie bez pracodawcy, gdyż rozwiązał niedawno swoją umowę z Al Duhail Sports Club. Oznacza to, że może trafić do Fiorentiny bez sumy odstępnego.

Reprezentant Chorwacji ma doświadczenie z gry we włoskiej Serie A, gdyż reprezentował barwy Juventusu. Ma na swoim koncie 60 występów w Lidze Mistrzów, gdzie strzelił 21 goli. Mandzukić występował też między innymi w Bayernie Monachium.

Nieudana przygoda w Katarze

W barwach Al Duhail Sports Club nie zrobił on większej kariery. Wystąpił w zaledwie siedmiu meczach i zdobył jedną bramkę. Z tego też powodu razem ze swoim agentem i rodziną podjął decyzję, że najlepszą decyzją będzie powrót do Europy.

Komentarze