Defensor Chelsea w kręgu zainteresowań Milanu

Fikayo Tomori
Fikayo Tomori PressFocus

Wzmocnienie defensywy jest jednym z celów Milanu na styczniowe okno transferowego. Jak informuje Sky Sports na celowniku Rossonerich znalazł się obrońca londyńskiej Chelsea Fikayo Tomori. 23-latek nie gra regularnie w drużynie prowadzonej przez Franka Lamparda i otrzymał “zielone światło” na odejście z klubu.

Tomori nie przekonał do siebie menedżera The Blues i w tym sezonie tylko raz pojawił się na murawie w meczu Premier League. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki wystąpił łącznie cztery razy. Po pucharowym spotkaniu z Morecambe Frank Lampard potwierdził, że Tomori może opuścić Stamford Bridge na zasadzie wypożyczenia.

– Sytuacja z Fikayo jest w tej chwili otwarta. Istnieje możliwość, że może zostać wypożyczony, aby miał możliwość gry gdzie indziej. To musiałoby być dobre rozwiązanie dla niego i dla klubu – przyznał Lampard, cytowany przez Sky Sports.

Urodzony w Kanadzie zawodnik już latem był łączony z opuszczeniem klubu. Zabiegali o niego przedstawiciele między innymi Evertonu i West Hamu United, ale wówczas nie zdecydował się na odejście. Teraz do grona klubów zainteresowanych jego pozyskaniem dołączyły Leeds United i Newcastle United.

Tomori w kręgu zainteresowań Milanu

Inną opcją dla 23-letniego obrońcy mogą być przenosiny do Włoch. Według medialnych doniesień Tomori znajduje się w kręgu zainteresowań Milanu, ale nie jest jego głównym celem transferowym. Rossoneri zabiegają bowiem o sprowadzenie 20-letniego obrońcy RC Strasbourg Mohameda Simakana. Włoski klub złożył już w tej sprawie ofertę, ale odbiega ona mocno od oczekiwań stawianych przez Francuzów. Jeżeli Milanowi nie uda się uzyskać w tej sprawie porozumienia, wówczas może zwrócić swój wzrok w kierunku Tomoriego.

Komentarze