Chiesa chce zostać w Fiorentinie

Federico Chiesa
Federico Chiesa fot. Grzegorz Wajda

Federico Chiesa w ostatnich miesiącach niejednokrotnie łączony był z transferem do Interu Mediolan lub Juventusu FC. Tymczasem najnowsze doniesienia w sprawie przyszłości piłkarza wskazują, że ten latem raczej nie zmieni pracodawcy.

Czytaj dalej…

Reprezentant Włoch jest podobno zdecydowany na to, aby kontynuować swoją karierę w szeregach teamu z Toskanii. Informacje w sprawie Chiesy podał dziennik Corriere Dello Sport, przekonując, że 22-latek przynajmniej do czerwca przyszłego roku nie zmieni klubu.

Ofensywnie usposobiony zawodnik w szeregach Fiorentiny najczęściej grał na pozycji napastnika, chociaż nie obca jest mu gra na skrzydle. Udane występy Chiesy w koszulce Violi przyciągnęły uwagę wielu klubów ze Starego Kontynentu.

Plany możnych Serie A spalą na panewce?

Mimo zaledwie 22 lat zawodnik ma już na swoim koncie 17 występów w reprezentacji Włoch. Chociaż chętnych na piłkarza nie brakuje, to stołeczna gazeta na swoich łamach przekonuje, że Chiesa w sezonie 2020/2021 nadal będzie występował w koszulce Fioletowych.

Dodajmy, że urodzony w Genovie piłkarz w trakcie kampanii 2019/2020 wystąpił łącznie w 23 spotkaniach Serie A, notując w nich sześć trafień i pięć asyst. Chiesa rozegrał też trzy mecze w Coppa Italia, gdzie zdobył jedną bramkę.

Komentarze