Eriksen rozczarowaniem w Interze, wróci do Premier League?

Christian Eriksen
Christian Eriksen fot. PressFocus

Christian Eriksen na razie nie może zaliczyć do udanych decyzji, swojego transferu do Interu Mediolan z Tottenhamu Hotspur. Najnowsze doniesienia Football Insider wskazują, że Duńczyk może niebawem rozstać się z klubem z Lombardii.

Czytaj dalej…

Christian Eriksen według informacji przedstawicieli mediów został ostatnio zaoferowany Tottenhamowi Hotspur, o czym możemy przeczytać na łamach popularnego angielskiego serwisu piłkarskiego.

Inter Mediolan już w styczniu nie był do końca przekonany do pozyskania reprezentanta Danii, na co wpływ miał mieć fakt, że Nerazzurri pierwotnie chcieli wypożyczyć piłkarza z opcją transferu definitywnego. Ostatecznie Inter kupił zawodnika na stałe, podpisując z nim umowę do 2024 roku.

Czas weryfikuje jednak brutalnie ruch działaczy Interu, bo Eriksen nie należy do kluczowych postaci w szeregach teamu Antonio Conte. 28-latek w szeregach Interu rozegrał jak na razie 33 spotkania, w których zdobył cztery bramki, notując też trzy asysty.

Eriksen do ekipy z Serie A trafił za 27 milionów euro. Rocznie zawodnik może liczyć na zarobki w wysokości 7,5 miliona euro, czyli dokładnie tyle samo, co Romelu Lukaku. Różnica polega jednak na tym, że Belg jest kluczową postacią Interu, a Duńczyk niekoniecznie.

W ostatnim czasie forma Eriksena wyraźnie zanikła. W tej kampanii zawodnik jeszcze ani razu nie wpisał się na listę strzelców. Zawodnik nie zaliczył też asysty, co skutkuje tym, że mediolański klub ma plan, aby zluzować Eriksena ze swojej listy płac.

Komentarze