Mertens bliżej Interu?

Dries Mertens
Dries Mertens fot. Grzegorz Wajda

Według najnowszych doniesień włoskich środków masowego przekazu Inter Mediolan uzgodnił warunki z napastnikiem SSC Napoli w osobie Driesa Mertensa. Tymczasem Bayern Monachium nie dotrzymał terminu związanego z podjęciem decyzji w sprawie Ivana Perisicia.

Czytaj dalej…

Belg Mertens znajdował się również na celowniku Chelsea FC. Wygląda jednak na to, że w ostatnim czasie na faworyta do pozyskania piłkarza Azzurrich wyrósł klub z Lombardii. Corriere della Serra donosi, że mediolańczycy zaoferowali Mertensowi umowę wartą pięć milionów euro na sezon. Tymczasem za podpis pod kontraktem zawodnik miałby otrzymać cztery miliony euro.

Jeszcze ciekawsze doniesienia można znaleźć z kolei na łamach La Repubbliki, która poinformowała, że reprezentant Belgii w tym tygodniu osiągnął porozumienie z Interem. Dodajmy, że obie gazety są zgodne w tym, że pozyskanie Mertensa przez Nerazzurrich ma utorować drogę Lautaro Martinezowi do FC Barcelony.

Z kolei Sky Sport Italia podaje, że Inter w najbliższym czasie nie będzie w stanie otrzymać pieniędzy za Chorwata Perisicia, co wynika z tego, że monachijski Bayern nie dostosował się do terminu wykupienia zawodnika za 20 milionów euro. Włoscy dziennikarze donoszą jednak, że mistrzowie Niemiec nie wycofali się z transakcji, prosząc po prostu o więcej czasu.

Komentarze